      Burner-Controls-LGB32.230A27
      Trang chủ / Sản phẩm / Bộ điều khiển / Bộ điều khiển đầu đốt LGB
      Bộ điều khiển đầu đốt Burner Controls LGB32.230A27
      • Burner-Controls-LGB32.330A27
      • Burner Controls LGB32.130A27.JPG
      • Burner-Controls-LGB32.330A27
      • Mô tả
      • Đánh giá (0)
      1. Bộ điều khiển đầu đốt Burner Controls LGB32.230A27 Siemens
      • Bộ điều khiển đầu đốt để giám sát các đầu đốt gas hoặc khí 1 hoặc 2 tầng có công suất từ nhỏ đến trung bình (thường lên tới 350 kW), có hoặc không có quạt, hoạt động không liên tục.
      2. Các dòng sản phẩm Burner Controls LGB2 Siemens
      Flame detectorType referenceApproved in:tw/s
      ca.
      t1/s
      min.
      TSA/s
      max.
      t3n/s
      ca.
      t3/s
      t4/s
      t9/s6)
      max.
      t10/s
      min.
      t11/s3)
      t12/s3)
      t20/s
      Burner controls for 2-stage burners without control of actuator
      Burner controls for 2-stage burners with control of actuator
      LGB32.230A27 5)1)CH, EU92032.438—412122
      Burner controls for atmospheric burners
      Ionization probe (ION)or UV detector QRA… with AGQ1…A27LGB41.255A27EU18—542105———10
      LGB41.258A27 2)5)7)CH, EU, H, SF18—542108———10
      Legend       twWaiting time1)          On request
      t1Prepurge time2)          For atmospheric burners up to 120 kW
      TSAIgnition safety time3)          Maximum running time available for actuator
      t3Preignition time4)          Also suited for flash steam generators
      t3nPostignition time5)          Also suited for stationary direct-fired air heaters
      t4Interval «BV1-BV2» or «BV1-LR»6)          «t9» + reaction time of flame relay
      t9Second safety time7)          Also available for AC 100…110 V; in that case, the last 2 digits read …17 in place of …27
      t10Specified time for air pressure signal
      t11Programmed opening time for actuator «SA»8)          Without internal microfuse; must only be used in connection with external microfuse 6.3 A (slow)!
      t12Programmed closing time for actuator «SA»
      t20Interval up to self-shutdown of programming mechanism
      3. Phụ kiện cho Bộ điều khiển đầu đốt Burner Controls LGB32.230A27
      Connection accessories for small burner controls
      • Plug-in base AGK11…
      • Cable holders AGK65…, AGK66, ..
      • Cable strain relief elements for AGK67…
      • Plug-in base AGK13…
      • Plug-in housing AGK56
      • Accessories AGK68
      Flame detectors
      • Ionization probe – supplied by thirds-(ION) or UV detector QRA… with AGQ1…A27
      • UV- flame detectors QRA2… / ..
      • Blue-flame detectors QRC1
      RC unit    ARC 4 668 9066 0
      PTC resistor (AC 230 V) AGK25
      Auxiliary unit for UV supervision
      • Cable length 500 mm 1A27
      • Cable length 300 mm 2A27
      Service adapter   KF8872
      4. Các điều khoảng thanh toán Bộ điều khiển đầu đốt Burner Controls LGB32.230A27
        Công nợ: vui lòng liên hệ trực tiếp để được tư vấn.
        Tất cả thiết bị do siemens-vn.com bán ra đều có hóa đơn GTGT (VAT 10%) và CO/CQ.